קורס קונדיטוריה מורחב

15/11/2022

קורס הקונדיטוריה הטבעונית הראשון בישראל! קורס מקיף, מקצועי ויחיד מסוגו שבו נכיר ונלמד את כל עולם הקונדיטוריה הטבעונית. הקורס יתקיים בימי שלישי בין השעות 17:00 ל 21:30 למשך 12 שיעורים, וילמדו אותו 4 מורות מדהימות ומצטיינות בתחומן, שכל אחת תלמד את התחום שבו היא מתמחה. הקורס מעשי, ומועבר בקבוצות קטנות של 10 משתתפים. בסיום כל שיעור נצא הביתה עם התוצרים שהכנו. בסיום הקורס יתקיים פרויקט גמר ויחולקו תעודות. הצטרפו אלינו לקורס מקצועי, מעשיר, מרתק וטעים במיוחד!

12
 שיעורים
17:00 - 21:30
5800
 ש״ח
מתחילים
No items found.
1
1
1

שיעור 1 - מבוא ובחושות

שיעור פתיחה לקורס שבו נכיר את חומרי הגלם הטבעוניים שאיתם נעבוד לאורך הקורס, נלמד 3 טכניקות הכנה של עוגות בחושות ובעזרתן נכין 4 עוגות: עוגת תפוזים קוקוס, עוגת אגסים ותבלינים חמים, עוגת שוקולד לוז ועוגת בננות עם קראמבל אגוזים.

2
2
2

שיעור 2 - עוגיות

שיעור שבו נלמד 2 טכניקות הכנה של בצק פריך ומהם נכין 7 סוגי עוגיות בטעמים, מרקמים וצורות שונות: עוגיות חמאה, עוגיות שוקולד צ'יפס, עוגיות פיסטוק עם טופי, עוגיות לימון מושלגות, עוגיות שקדים, אלפחורס ועוגיות ריבה.

3
3
3

שיעור 3 - טארטים

בשיעור טארטים נכין שני סוגי טארטים: טארט שוקולד אפוי ובננות, וטארט לימון, פטל ומרנג חרוך עם בצק בראטון.

4
4
4

שיעור 4 - בצק עלים

שיעור שבו נלמד איך מכינים בצק עלים ונתאמן מספר פעמים על טכניקת ההכנה על מנת לצבור בטחון בתהליך. מהבצק נכין 4 סוגי מאפים: בורקס גבינה, מילפיי, אוזני פיל ומאפה שוקולד פקאן.

5
5
5

שיעור 5 - שמרים

שיעור שבו נלמד את טכניקת ההכנה של בצק שמרים ובעזרתה נכין 3 סוגי בצקים: בצק שמרים קלאסי, בצק רוגלך ובצק בריוש. מהבצקים נכין סינבונס עם קרם שמנת ופקאנים, קרנאץ במילוי קרם שקדים וקראמבל קקאו, רוגלך ובריוש שמן זית

6
6
6

שיעור 6 - לחם

בשיעור לחם נלמד את כל התאוריה שמאחורי עולם הקמחים, מחמצות, סוכרים ומלחים. נעבוד עם קמח לבן, כוסמין ושיפון ומהם נכין: לחם כוסמין ושיבולת שועל, חטיפי שיפון וחמוציות, בייגלה ירושלמי ופוגאס עם עגבניות מיובשות

7
7
7

שיעור 7 - טמפרור שוקולד

בשיעור טמפרור נכיר את עולם השוקולד המרתק ונלמד 4 שיטות טמפרור. בעזרת השיטות נכין 4 סוגי ממתקים: מנדיאנים, ממתקי פאייטה, קיפודי שוקולד נוגט, וטראפלס אספרסו ב 2 שכבות.

8
8
8

שיעור 8 - פרלינים

בשיעור פרלינים נמשיך להתאמן על טכניקות הטמפרור שלמדנו בשיעור הקודם, ובעזרתן נכין 6 סוגי פרלינים: פרלין שוקולד מריר במילוי גנאש תבלינים, פרלין שוקולד מריר במילוי נוגט, פרלין שוקולד חלב במילוי קרמל פטל, פרלין שוקולד מריר במילוי גנאש טופי, פרלין שוקולד חלב במילוי גנאש לימונענע, וטבלאות שוקולד מריר.

9
9
9

שיעור 9 - קינוחי מוס

בשיעור קינוחי מוס נלמד את טכניקת ההכנה של מוס שוקולד ואת טכניקת ההכנה של גלאסז', וממנו נכין 3 קינוחים: מוס שוקולד מריר בציפוי גלאסז' קקאו, מוס שוקולד חלב בציפוי גנאש טפטופים, ומוס שוקולד לבן ופטל בציפוי מגנום שוקולד לבן ופיסטוקים.

10
10
10

שיעור 10 - עוגות ראווה

בשיעור זה נפתח את הטכניקה שלמדנו בשיעור הקודם, ונלמד להכין עוגות במילוי אינסרטים וציפויי גלאסז'. נכין מוס גבינה עם קולי אוכמניות, מוס שוקולד מריר עם אינסרט חלווה וטוויל שומשום מקורמל, מוס שוקולד חלב עם אינסרט פסיפלורה, ומוס שוקולד מריר עם אינסרט פטל.

11
11
11

שיעור 11 - מרנג

בשיעור מרנג נכין 3 סוגי מרנג מאקוואה פאבה: צרפתי, שוויצרי ואיטלקי. מסוגי המרנג האלו נכין מקרונים בשלושה טעמים (שוקולד חלב ופסיפלורה, שוקולד מריר ופטל, ושוקולד לבן וליים), קרמבואים ומוס שוקולד בגרסה אישית.

12
12
12

פרויקט גמר

הכנה עצמית של מנה שמבוססת על החומר שנלמד בקורס ומשלבת אלמנטים וטכניקות שונות. הצגתה בכיתה וקבלת תעודת סיום.

צוות המורים בקורס

באסמה סקאללה

באסמה סקאללה

באסמה קונדיטורית ובשלנית מדהימה ובעלת ניסיון של שנים, שמלמדת מתוך אהבה אמיתית לאוכל ולמסורת שמתלווה אליו. למדה ומלמדת בבתי ספר לקונדיטוריה. מלמדת את סדנת בישול מהמטבח הערבי, ואת שיעורי העוגיות והשמרים בקורס הקונדיטוריה.

חן אלישע

חן אלישע

קונדיטורית ומפתחת מתכונים בעלת ניסיון רב בעבודה בקונדיטוריות שונות ומגוונות. מורה בשיעורי טארטים ובצק עלים בקורס הקונדיטוריה

דניאל וגנר

דניאל וגנר

דניאל קונדיטורית ושוקולטיירית והבעלים של בית הספר Cheffa. מלמדת את סדנאות ושיעורי הקינוחים והשוקולד בבית הספר.

רנית שחר

רנית שחר

רנית אופה ותיקה ובעלת המאפייה לחם טוב, ומחברת הספר 'לחם ומה שחשבתי'. מלמדת קורסי לחם בבית הספר לקונדיטוריה של אסטלה, ומלמדת את שיעור המאפים בקורס.