קורס בישול מורחב

7/9/2022

קורס הבישול הטבעוני הראשון בישראל! קורס מקיף עם טובי השפים בארץ שבו נכיר ונלמד את כל עולם הבישול הטבעוני. הקורס יתקיים בימי רביעי בין השעות 17:00 ל 21:00 למשך 12 שיעורים, וילמדו אותו 6 שפים מדהימים ומצטיינים בתחומם, שכל אחד ילמד את התחום שבו הוא מתמחה. הקורס מעשי, ומועבר בקבוצות קטנות של 10 משתתפים. בסיום כל שיעור נאכל את התוצרים שהכנו. בסיום הקורס יתקיים פרויקט גמר ויחולקו תעודות. הצטרפו אלינו לקורס מקצועי, מעשיר, מרתק ויחיד מסוגו!

12
 שיעורים
17:00 - 21:00
6300
 ש״ח
מתחילים
No items found.
1
1
1

שיעור היכרות עם עולם המטבח

נכיר את ההיסטוריה של המזון, שימוש בציוד מטבח וצורות בישול קלאסיות, אחסון וחיי מדף, שפת המקצוע ומיומנויות בסיסיות, עבודה נכונה במטבח ושיטות חיתוך.

2
2
2

שיעור גבינות

נכיר את עולם הגבינות: פרוביוטיקה, ההתססות, עובשים ועוד. נכין גבינות רכות, חצי קשות וקשות מקשיו ושקדים במגוון טעמים.

3
3
3

שיעור ארוחות בוקר

היכרות עם עולם ארוחות הבוקר והכנה של מנות קלאסיות בגרסה טבעונית: מקושקשת טופו, חביתה, שקשוקה, ביצת עין, סלטים ומאפים.

4
4
4

שיעור דגנים וקטניות

היכרות עם חומרי גלם בסיסיים כמו אורז, קינואה ועדשים והפיכתם למנות מושלמות ומדויקות: מג'דרה, סלט קינואה ואגוזים, פאי רועים, תבשיל ירקות שורש ועוד.

5
5
5

שיעור בישול טבעי

צלילה אל תוך עולם הטעם: נבין מהו טעם ואין מעמיקים טעמים. נכין צירים ורטבים מדויקים שיעשירו וישפרו כל מנה ומתכון במטבח.

6
6
6

שיעור טופו

הסבר על הכנה עצמית ויצירת מנות במגוון טקסטורות וטעמים: חריימה טופו, מעורב ירושלמי, תבשיל טופו בקארי ושניצל טופו.

7
7
7

שיעור תחליפי בשר

היכרות עם חומרי גלם כמו סייטן, יובה ופטריות מסוגים שונים, והפיכתם למנות במרקם בשרני וטעם עשיר. נכין קציצות חלבון אפונה, לקט פטריות עם פירה ערמונים, תבשיל סייטן וירקות שורש, ואטריות אורז עם יובה בקארי ירוק.

8
8
8

שיעור אפייה

היכרות עם עולם הקמחים, שמרים, סוכרים ומחמצות. הכנת לחמי מחמצת ומאפים מיוחדים. נכין לחם כוסמין ושיבולת שועל, חטיפי שיפון ואגוזים, בייגלה ירושלמי ופוגאס.

9
9
9

שיעור קינוחים

היכרות עם חומרי הגלם הטבעוניים המיועדים לשימוש בקינוחים ואפייה. הכנה של קינוחי מסעדות מודרניים ומיוחדים, תוך שימוש במגוון טכניקות מעולם הקונדיטוריה.

10
10
10

שיעור מטבח מזרח אסיה

היכרות עם המזווה האסייתי, הכנת רטבים אסייתיים בגרסה טבעונית ומנות מדויקות ומיוחדות. נכין מרק טום קא הט, פאק בונג פאי דנג, פאד קפאו עם רידיפיין מיט, יאם וון סן וקינוח טפיוקה.

11
11
11

שיעור מטבח מקומי ים תיכוני

שימוש בירקות וחומרי גלם טריים ועונתיים. הכרת תהליכי הכנה מיוחדים וניצול מירבי של חומרי גלם למגוון שימושים והרכבת מנות פרשיות ומיוחדות. נכין מנת שורש סלרי, מסבחה עדשים כתומות, מאפה מנגולד גלילי, סלט פקוס וסלט מנגו וצ'ילי.

12
12
12

פרויקט גמר

הכנה עצמית של מנה שמבוססת על החומר שנלמד בקורס ומשלבת אלמנטים וטכניקות שונות. הצגתה בכיתה וקבלת תעודת סיום.

צוות המורים בקורס

נועה לוי

נועה לוי

נועה שפית ותיקה עם ניסיון עשיר במסעדות וניהול מטבחים. מתמחה בבישול טבעי, התססות ויצירת מזווה טבעי, עשיר ומגוון. מלמדת את שיעור היכרות עם עולם המטבח ואת שיעור הבישול הטבעי בקורס.

מתן שמיר

מתן שמיר

מתן שף עם ניסיון עשיר במטבחים בארץ ובחו"ל. בעל קייטרינג ומעדניית 'טיירה' - מעדנייה טבעונית ללא גלוטן בצפון. מתמחה בבישול מקומי ים תיכוני, ומלמדת בקורס את השיעורים: דגנים וקטניות, טופו, תחליפי בשר, ובישול מקומי.

חן זבולון

חן זבולון

חן מתמחה בפיתוח וייצור של גבינות טבעוניות. הבעלים שלמעדני הטבע - עסק למכירת גבינות טבעוניות ממגוון סוגים ומנחה סדנאות בתחום. מלמד את שיעור הגבינות ושיעור ארוחות הבוקר בקורס

רנית שחר

רנית שחר

רנית אופה ותיקה ובעלת המאפייה לחם טוב, ומחברת הספר 'לחם ומה שחשבתי'. מלמדת קורסי לחם בבית הספר לקונדיטוריה של אסטלה, ומלמדת את שיעור המאפים בקורס.

גיא רובננקו

גיא רובננקו

גיא שף ותיק המתמחה במטבחי מזרח אסייה. בעלים של קייטרינג ניט נוי, מעביר סדנאות ומפיק אירועים בתחום. מלמד בקורס את שיעור מטבח מזרח אסיה.

דניאל וגנר

דניאל וגנר

דניאל קונדיטורית ושוקולטיירית והבעלים של בית הספר Cheffa. מלמדת את סדנאות ושיעורי הקינוחים והשוקולד בבית הספר.